Tábor plný dobrodružství

Lesní klub Na Slunci - Blahutovice

Tábor plný dobrodružství

Na začátku srpna jsme pořádali náš první tábor – příměstský tábor v Blahutovicích. Dle reakcí dětí i dospělých měl úspěch, jsme moc rádi, byla to pro nás výzva.

Kromě toho, že jsme připravovali program, jsme také vařili za pomoci odborné pomoci kuchařky. Během pěti dnů, které jsme spolu strávili v zázemí komunitního centra Klášter, jsme poznali všechny živly a to nejen díky skvěle připravenému programu, ale také díky počasí, které nám dopřálo déšť, vítr i sluncem rozpálenou zem. O to víc byl program záživnější 🙂 Děti si vyzkoušely tvořit z keramické hlíny, malovat na kamínky, vyrábět si dřevěné přívěsky, pracovat s ovčí vlnou a kromě tvoření měly dobrodružný program v okolních lesích, kde stavěly přístřešky, zdolávaly překážky, učily se rozdělávat oheň, vytvořit si prut a chytat ryby apod. Rodiče si odpoledne přebíraly děti špinavé, spokojené a unavené. Celý tábor jsme ukončili společným opékáním a příjemným popovídáním si. 

Děkujeme všem za účast, za výpomoc a kuchařkám za skvělou a zdravou kuchyni!

PS: Ještě jedno poděkování patří panu Martinu Lichnovskému ze Závišic, od kterého jsme získali jako dar výborné bio hovězí maso. Děkujeme moc! Doporučuju: https://www.vyzrale-hovezi.cz/